Trg slobode 5 ,
Koprivnica

DOGAĐANJA

Humanitarnom akcijom pomogli čupavim prijateljima

Povodom obilježavanja Svjetskog dana kućnih ljubimaca 30. 11., a u suradnji s udrugom Šinetrice dobrog srca u našoj školi provodila se humanitarna akcija skupljanja hrane za mačke pod nazivom “Pomogni čupavom prijatelju”.

Učenici i učitelji naše škole donirali su konzerve, paštete, suhu hranu, igračke potrepštine te osigurali lakši život napuštenim koprivničkim mačkama u skloništu. Akcija je trajala dva tjedna. Nadamo se da ćemo sudjelovati u još ovakvih akcija u kojima pomažemo napuštenim životinjama.

Važno je osvijestiti ljude o napuštenim životinjama i njihovom ponašanju prema njima.

Ljudi ponekad misle da su sami na svijetu i izgladnjuju životinje, puštaju ih da uginu. Skloništa poput Šinetrice dobrog srca ili Skolnište za životinje Prijatelji u Čakovcu brinu se o njima. Skolonište Prijatelji u ovom trenutku brine za oko 1000 pasa. Ozlijeđenih, izgladnjelih, prisiljavanih na borbe, puni živahnosti koju guši strah i usamljenost. Uvijek se nađu dobri ljudi: volonteri i udomitelji koji pomažu tim jadnim životinjama.

Jedno sklonište u Zagrebu organiziralo je akciju skupljanja deka za životinje povodom zahladnjenja.

Budite i vi primjer drugima. Ne kupujte ljubimce, udomljavajte, volontirajte i činite dobro.

Marija Petrović, 5.a

  

 

Kategorija: