Dječaci osvojili zlatne medalje na Olimpijadi čitanja ´23

U utorak 12. 9. 2023. u koprivničkom gradskom parku održana je završna svečanost Olimpijade čitanja, programa poticanja čitanja gradske Knjižnice i čitaonice „Fran Galović“, na kojoj su naši učenici osvojili zlatne medalje, nagrade i diplome.

U utorak 12. 9. 2023. u koprivničkom gradskom parku održana je završna svečanost Olimpijade čitanja, programa poticanja čitanja gradske Knjižnice i čitaonice „Fran Galović“, na kojoj su naši učenici osvojili zlatne medalje, nagrade i diplome.

U Olimpijadi čitanja sudjelovali su učenici od 1. do 4. razreda osnovne škole. Zlatni olimpijci iz naše škole su dječaci Jakov Šostaric, Jakov Golub, Josip Golubić i Manuel Vukota, koji su tijekom ljeta pročitali 40 knjiga, a medalje su im dodijelili zamjenica gradonačelnika Ksenija Ostriž i ravnatelj gradske knjižnice Karlo Galinec.

Za najljepše crteže u bilježnici dojmova i komentare o knjigama na službenoj web stranici Olimpijade čitanja nagrađena je naša učenica Katarina Paska. Svi sudionici koji su čitali knjige u sklopu ovog programa te vodili bilješke o pročitanim slikovnicama i knjigama, primili su diplome.

Učenice školske Novinarske grupe Eva Krajina i Maša Kresojević, zajedno s knjižničarkom Nikolinom Sabolić, pratile su program, fotografirale događanje te intervjuirale nagrađene učenike iz naše škole. Među najdražim knjigama koje su učenici izdvojili bili su naslovi Zec i medvjedica, Maša i ljeto, Maša i zoološki vrt, Šapice i tajna zelene loptice, Timi promašaj, Najgora djeca na svijetu.

Pozivamo sve učenike od 1. do 4. razreda da se idućeg ljeta uključe u Olimpijadu, uživaju u izvrsnim i zabavnim knjigama, a usput i poboljšaju svoju vještinu čitanja!

Maša Kresovjević, 6.a

Novinarska grupa