Učenice naše škole na književnoj večeri Paje Kanižaja

Na poziv OŠ “Mihovil Pavlek Miškina“ iz Đelekovca u četvrtak 9. studenoga 2023. učenice 4.b razreda Nikolina Podnar, Maja Arko i Lana Grabrovec, kao predstavnice naše Škole s mentoricom učiteljicom Jasnom Tolnaj i ravnateljicom Sanjom Prelogović, sudjelovale su u večeri stihova i poezije posvećene književniku Paji Kanižaju.

Na poziv OŠ “Mihovil Pavlek Miškina“ iz Đelekovca u četvrtak 9. studenoga 2023. učenice 4.b razreda Nikolina Podnar, Maja Arko i Lana Grabrovec, kao predstavnice naše Škole s mentoricom učiteljicom Jasnom Tolnaj i ravnateljicom Sanjom Prelogović, sudjelovale su u večeri stihova i poezije posvećene književniku Paji Kanižaju.

Škola domaćin iz Đelekovca otvorila je kulturno-pjesničku večer recitacijama i glazbom. Nakon nastupa domaćina uslijedio je nastup gostiju, među prvima naša škola.

Učenice 4.b razreda naše škole nastupile su sljedećim izvedbama: Nikolina Podnar recitirala je svoju pjesmicu Kaj, za koju je bila nagrađena na literarnom natječaju za najuspješnije dječje literarne radove dječjeg kajkavskog stvaralaštva „Kaj u riječi, pjesmi, slici i plesu – Krapina 2023.“ Iva Kovačić, učenica 2.r. OŠ“ Mihovil Pavlek Miškina“ iz Đelekovca recitirala je pjesmu Nikoline Podnar „Cvetje“ s kojom je Nikolina bila nagrađena na istom natječaju u Krapini prethodne godine.  

Nakon toga je uslijedilo recitiranje pjesama Paje Kanižaja iz zbirke pjesama „3čave pjesme“.  Maja Arko recitirala je pjesmu Svemirske igre, a Lana Grabrovec pjesmu Lako je znati.

Nakon izvedbe naše Škole, uslijedili su izvedbe ostalih koprivničkih škola.

Organizator programa zahvalio je prisutnima što su došli u tako velikom broju te izrazio zadovoljstvo radi njegovanja pjesničkog izričaja i sjećanja na dragog nam književnika.

Večer je završila završnim pozdravom Paji Kanižaju. Prisutne ravnateljice i ravnatelji uz tihu glazbu čitali su Pajinu pjesmu Žufka, slatka Podravina.

                                      Jasna Tolnaj, učiteljica razredne nastave