Blaga iz života predaka

Učenici 3.b razreda sa svojom su učiteljicom Biserkom Knez ostvarili zanimljiv sat prirode i društva. U sklopu učenja o kulturno-povijesnim spomenicima u školu su donijeli stare stvari koje svjedoče o životu njihovih obitelji u prošlim vremenima.

Među uporabnim predmetima koje su učenici donijeli na sat našle su se crno-bijele fotografije, posuđe, stolnjaci, odjevni predmeti, pomagala za kuhinju, ali i tehnološka dostignuća tadašnjeg vremena poput telefona. Ispričali su prijateljima iz razreda čemu su služile i kako su se tim stvarima koristili njihovi predci.

Kiara Horvat, 5.b.