Igrom razvijali vještine učenja

Skupina darovitih učenika Osnovne škole „Đuro Ester“ 20. siječnja 2026. sudjelovala je u radionici “Lov na blago” u koprivničkoj dvorani Domoljub.

Obrazovna igra natjecateljskog tipa održala se putem aplikacije Actionbound u organizaciji djelatnika Pučkog otvorenog učilišta Koprivnica. Formirani u skupine, učenici su odgovore na pitanja u kvizu tražili po cijelom prostoru dvorane Domoljub. Tijekom potrage istražili su gledalište, pozornicu, prostor iza pozornice, prostor za glumce i garderobe. Izdvajali su infomracije s obavijesnih plakata i letaka u prostorima dvorane. Saznali su da je zgrada izgrađena 1919. godine kada je bila središte kulturnih događanja u Koprivnici. Susreli su se s pojedinim latinskim izrekama, naučili latinske nazive nekih biljaka koje se nalaze u prostorima dvorane, ponovili brojeve za pozive u hitnim slučajevima. Pobjednici su za nagradu osvojili ulaznice za projekcije u kinu Velebit.

Nakon radionice učenici su razgledali slikarsku izložbu udruge Liga protiv raka postavljenu u predvorju Domoljuba. Bilo je ovo učenje na zanimljiv i zabavan način.

Erik Prlog, 7.b